glava

Posvetovalnica v lokalni skupnosti v okviru Nadgradnje preventivnih programov ZD Dravograd

Patronažno varstvo je posebna oblika zdravstvenega varstva, ki opravlja aktivno zdravstveno in socialno varovanje posameznika, družine in skupnosti.

Izvaja se na pacientovem domu, v zdravstvenem domu, v lokalni skupnosti in na terenu. Način in mesto delovanja opredeljujeta patronažno varstvo kot tisti del primarnega zdravstvenega varstva, ki najhitreje spozna družbene spremembe in se nanje lahko tudi hitro in učinkovito odzove.

Z nadgradnjo preventivnih programov v primarnem zdravstvenem varstvu tudi v okviru patronažne službe izvajamo dodatne preventivne aktivnosti.

Namen teh aktivnosti je:

• prispevati k vključevanju ranljivih oseb v preventivne programe,
  • zmanjševanju neenakosti v zdravstvu in
  • nadgradnji preventivnega dela v patronažnem varstvu.

Z izvajanjem posvetovalnic za krepitev zdravja v lokalni skupnosti ob vnaprej določenih terminih diplomirane medicinske sestre v patronažnem varstvu dodatno prispevamo k vključevanju ranljivih skupin v preventivno zdravstveno varstvo ter krepitvi zdravja v lokalni skupnosti.

V okviru posvetovalnic lahko izvajamo:

• individualna svetovanja (izbira osebnega zdravnika, pediatra, ginekologa, zobozdravnika, pomoč žrtvam nasilja, idr.),
  • pomagamo pri ureditvi obveznega zdravstvenega zavarovanja,
  • predstavljamo in usmerjamo ljudi v delavnice v centrih za krepitev zdravja, izvajamo krajša predavanja (cepljenje proti gripi, cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu, samopregledovanje dojk, zaščita pred soncem …)
  • krajše delavnice (v sodelovanju z izvajalci iz standardnega tima CKZ),
  • osnovne meritve vitalnih funkcij (RR, KS, HOL, P…).

S takim načinom delovanja omogočamo ranljivim osebam lažje vključevanje v preventivne obravnave ter krepimo zdravje v lokalni skupnosti.

Z izvajanjem posvetovalnic v lokalnih skupnostih bomo začeli z mesecem novembrom in sicer:

-KS Dravograd (ZD Dravograd – sejna soba ) 07.11.2018 med 17. in 19. uro

-KS Šentjanž ( v prostorih jedilnice OŠ ) 13.11.2018 med 17. in 19. uro

-KS Trbonje ( v prostorih OŠ Trbonje ) 14.11.2018 med 17. in 19. uro

-KS Črneče: ( v prostorih OŠ Črneče ) 20.11.2018 med 17. in 19. uro

-Ojstrica ( v prostorih OŠ Ojstrica ) 20.11.2018 med 17. in 19. uro

-KS Libeliče ( v prostorih  OŠ Libeliče) 27.11.2018 med 17. in 19. uro

Veselimo se srečanja z vami in upamo na čim večjo udeležbo!

Patronažna služba Dravograd