PRENEHANJE DELA RENTGENSKE DIAGNOSTIKE v ZD DRAVOGRAD

Delovanje Rentgena v Zdravstvenem domu Dravograd se zaustavlja in se s 25.5.2019 rentgenska diagnostika zaključi. Zasedenost z delom rentgenske diagnostike je v zadnjih letih konstantno upadala in je v letu 2018 bila zasedena le še s 4 do 6 pacienti dnevno, kar je pomenilo, da izpolnjujemo manj kot 10% plana dela enega tima. To pa je imelo za posledico, da smo od minimalno priznanih sredstev prejeli le polovico, kar ni zadoščalo niti za 2/3 plače zaposlenega rentgenskega fizika.

Po temeljiti analizi stanja in večjih obravnavah te problematike na Svetu ZD in Strokovnem svetu ZD je bil podan predlog o začasni prekinitvi dela Rentgena v ZD Dravograd. Ta predlog je potrdil tudi Občinski svet Občine Dravograd na svoji 27. Redni seji dne 11.10.2018 s sledečim  sklepom:

Občinski svet občine Dravograd soglaša z začasno ukinitvijo dejavnosti rentgenske diagnostike v ZD Dravograd. Le-ta se ponovno vzpostavi v novem Zdravstvenem centru.

K temu sklepu je bil sprejet še dopolnitveni sklep v povezavi z delom sklepa, ki obravnava  ponovno vspostavitev rentgenske diagnostike v novem Zdravstvenem centru. Na 3. Redni seji z dne 7.2.2019 je Občinski svet občine Dravograd sprejel naslednji sklep:

Občinski svet Občine Dravograd sprejema sklep o potrditvi obstoja javnega interesa in upravičenosti za izvedbo projekta »Zdravstveni center Dravograd« v obliki javno-zasebnega partnerstva ter vsebine Akta o javno-zasebnem partnerstvu za izvedbo projekta »PROJEKTIRANJE, GRADNJA, UPRAVLJANJE IN VZDRŽEVANJE ZDRAVSTVENEGA CENTRA DRAVOGRAD«, v predloženi obliki in vsebini.

S tem so bili postavljeni pogoji za zaustavitev delovanja Rentgena v ZD Dravograd in bo prenehanje rentgenske diagnostike 25.5.2019.

Direktor ZD Dravograd:

Jožef Studenčnik