Spoštovani!

Do preklica so vse zobozdravstvene ambulante v ZD Dravograd in Šolska zobna ambulanta na Osnovni šoli Dravograd zaprte.

V primeru nujnih zobozdravstvenih stanj od ponedeljka do petka pacienti pokličejo med 8. in 11. uro na naslednje telefonske številke v ZD Dravograd:

02/ 87 23 410 ali

02/ 87 23 406.

Izven tega časa smo dosegljivi na tel. št. 02/87 23 400.

Med nujna stanja sodijo:
–          močan zobobol (huda stalna bolečina, ko analgetik več ne pomaga),
–          akutna infekcija (vnetje, ki se kaže kot oteklina, težje požiranje in odpiranje ust, zvišana telesna temperatura),
–          večja krvavitev, ki se sama ne zaustavi v določenem časovnem obdobju (poškodba v področju zgornje in spodnje čeljusti oz. ustne votline),
–          poškodbe v področju zob (poškodba v področju zgornje in spodnje čeljusti oz. ustne votline.

Po opravljenem telefonskem razgovoru in triaži bodo pacienti z nujnimi zobozdravstvenimi stanji po potrebi preusmerjeni na ustrezne nujne zobozdravstvene točke.

V soboto, nedeljo in med prazniki bo med 8. in 12 uro kot info točka (triaža) delovala dežurna zobna ambulanta v Slovenj Gradcu. Pred obiskom pokličite na 02/88 57 976. Pacienti bodo iz te ambulante po opravljeni triaži po potrebi preusmerjeni na ustrezne nujne zobozdravstvene točke.